Czy przydatne?

Co to jest Językowa Archaizacja

Co oznacza ARCHAIZACJA JĘZYKOWA: wprowadzenie w celu historycznej stylizacji dawnego jęz.; bazuje na zastosowaniu środków leksykalnych, stosowaniu form gramat. i konstrukcji składniowych charakterystycznych dla faz rozwoju jęz. narod.; przydaje kolorytu i nastroju dawnej epoki, uwiarygodnia prezentowane realia. A.j. stosowali między innymi A. Mickiewicz w Grażynie i Konradzie Wallenrodzie; w powieściach hist. J. I. Kraszewski, H. Sienkiewicz (Krzyżacy, Trylogia). Zobacz archaizm

Czym jest archaizacja językowa znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Atena:
Co znaczy wyskoczyła z jego głowy w pełnym rynsztunku, z okrzykiem wojennym; uosobienie mądrości, patronka wojowników, wojny sprawiedliwej i strategii, opiekunka małżeństwa, domowych zajęć, herosów ( między archaizacja językowa.
Wyraz Alberti Leone Battista:
Co znaczy rzeźbiarz, rysownik, teoretyk sztuki wczesnego renesansu, humanista i uczony zajmujący się prawem, filozofią, poezją, muzyką; najsilniej związany z Florencją. W traktatach O malarstwie, O rzeźbie, O archaizacja językowa.
Wyraz Ars Nova:
Co znaczy w momencie tym nastąpił postęp rytmiki, podstaw notacji mensuralnej, sprecyzowanie pojęć konsonansu i dysonansu, określenie nowych zasad harmonicznych; również postęp świeckiej muzyki archaizacja językowa.
Wyraz Ambalage:
Co znaczy sztuce współcz. związana z opakowywaniem, zasłanianiem, okrywaniem elementów, fragmentów architektury, natury. Największe a. tworzy G. Christo, jego opakowania budynków, wybrzeży, wąwozów, a nawet archaizacja językowa.
Wyraz Achmatowa Anna, Właśc. A. Gorienko:
Co znaczy młodości związana z akmeizmem. Debiutowała w 1912 r. tomikiem poetyckim Wieczór, dalej pojawiły się Różaniec (1914), Wojna i rok (1917), Ziele przydrożne (1921), Anno Domini MCMXXI (1922) i in. W archaizacja językowa.