Czy przydatne?

Co to jest Aramejski

Co oznacza ARAMEJSKI: jęz. z gatunku płn.-zach.-semickich stosowany od 300 r. przed naszą erą do 600 r. n.e., wyparty poprzez jęz. arabskie; gł. odmianami a. są 1) wsch.aram. (babiloński, mandejski, syryjski, talmandyczny targuujm), 2) zach.aram. (judeoaramejski, palestyński, palmyreński, nabateński i samarytański); współcz. a. zachował się w dialektach Syrii, Iraku, Iranu i Gruzji; w piśmie aramejskim i syryjskim. W a. spisane są Księgi ST: Księga Dawida i Ezdrasza; również Talmud Babiloński i Jerozolimski. Wśród Żydów a. był jęz. prostego ludu; najprawdopodobniej mówili nim również Jezus i apostołowie

Czym jest aramejski znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Adiustacja:
Co znaczy tekstu do druku opierające na opracowaniu stylistycznym, gramatycznym, ortograficznym, graficznym; a. bazuje na wprowadzeniu niezbędnych poprawek, ujednoliceniu poszczególnych przedmiotów tekstu i aramejski.
Wyraz Albertusy:
Co znaczy sowizdrzalsko-rybałtowskiego, spopularyzowane w XVII w., gdzie klecha Albertus prowadził zabarwiony satyrą dialog. Przedmioty groteski w sposobie przedstawiania ówczesnej rzeczywistości, ośmieszanie aramejski.
Wyraz Angelico Fra, Fra Giovanni Da Fiesole, Właśc. Guido Di Pietro:
Co znaczy wczesnego renesansu, przedstawiciel szkoły florenckiej, dominikanin. Przydomek Angelico (anielski) dostał po zgonu. W klasztorze San Marco we Florencji znajduje się przewarzająca część jego prac aramejski.
Wyraz Alokucja:
Co znaczy przemowa o charakterze uroczystym; zwrot rozpoczynający przemowę aramejski.
Wyraz Adynata:
Co znaczy niedorzeczności; nazwa występująca odnosząc się do anegdot, facecji, komicznych opowiadań lit. staropolskiej. Zastosowany w nich absurdalny dowcip był efektem zderzenia wykluczających się wzajemnie aramejski.