Czy przydatne?

Co to jest Arabeska

Co oznacza ARABESKA: 1) stylizowany, geometryczny, ornamentowy motyw roślinny złożony z kwiatów, pąków, owoców, liści rozwijających się pośród linii tworzących pnącza, pędy, gałązki; a. wywodzi się ze sztuki antycznej i wczesnobizantyjskiej, popularna w sztuce islamu; w Europie użytkowana w renesansie, częsta w klasycyzmie; 2) gatunek prozy wprowadzony poprzez F. Schlegla; utwór nasycony elementami baśniowej fantastyki o ironicznym i humorystycznym stylu i zmiennej kompozycji; a. pisali między innymi E.A. Poe, M. Gogol
Wyraz Architektura W Polsce:
Co znaczy zabytkami a. preromańskiej są ślady z X w. odkryte na wzgórzu Salwator w Krakowie, resztki rotundy Św. Feliksa na Wawelu, ruiny na Ostrowie Lednickim k. Gniezna. A. romańska rozprzestrzeniła się w XI arabeska co to jest.
Wyraz Akwaforta I Akwatinta:
Co znaczy graficzne należące do druków wklęsłych; obie polegają na trawieniu płyty metalowej, przeważnie miedzianej, kwasem azotowym. W akwaforcie na płycie metalowej, pokrytej odpornym na kwas werniksem, igłą arabeska definicja.
Wyraz Achmatowa Anna, Właśc. A. Gorienko:
Co znaczy młodości związana z akmeizmem. Debiutowała w 1912 r. tomikiem poetyckim Wieczór, dalej pojawiły się Różaniec (1914), Wojna i rok (1917), Ziele przydrożne (1921), Anno Domini MCMXXI (1922) i in. W arabeska co znaczy.
Wyraz Anamorfoza:
Co znaczy konstruowania obrazów w zniekształconej perspektywie, która ma dezorientować obserwatora, pozwalając na rozpoznanie przedmiotu dopiero po odkryciu właściwego punktu widzenia, zazwyczaj znacząco arabeska słownik.
Wyraz Aleksandreidy:
Co znaczy prozatorskie albo wierszowane, nawiązujące w swej tematyce do wypraw Aleksandra Macedońskiego zw. Ogromnym (IV w. przed naszą erą); fakty biograficzno-hist. z jego życia występują w okolicy wątków arabeska znaczenie.

Czym jest arabeska znaczenie w Słownik pisownia A .

  • Dodano:
  • Autor: