Czy przydatne?

Co to jest Apostołowie

Co oznacza APOSTOŁOWIE: 12 uczniów Chrystusa; w ST a. byli między innymi Mojżesz, Eliasz, Ezechiel; w NT termin nabrał nowego sensu - a. są wybrańcami, którzy wspomagają Jezusa w głoszeniu Ewangelii (M 3,14) i kontynuują pracę Jezusa po Jego zgonu; to Mateusz, Tomasz, Jan, Szymon, Paweł, Piotr, Jakub Mniejszy, Jakub Większy, Bartłomiej, Andrzej, Filip, Judasz (po jego zgonu Maciej)

Czym jest apostołowie znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Absurd:
Co znaczy zdanie, lecz także i przypadek w oczywisty sposób nieprawdziwe; świadomy zabieg lit. pozwalający określić myśli autora i ideę utworu. Istotny obiekt konstrukcyjny groteski wiążącej się z awangardą apostołowie.
Wyraz Auderska Halina:
Co znaczy autorka słuchowisk radiowych, publicystka, leksykograf. Debiutowała w 1928 r. opowiadaniem Zemsta, w latach 1930-39 drukowała reportaże i felietony w Kurierze Warszawskim pod pseudonim Albatros apostołowie.
Wyraz Amplifikacja:
Co znaczy dopełnianie i wzbogacanie motywu, połączone zwykle z jego hiperbolicznym przedstawieniem. W retoryce bazuje na wyszukanym wysławianiu się, w zapisie lit. charakteryzuje się stosowaniem wielu figur apostołowie.
Wyraz Apoteoza:
Co znaczy utwór lit. albo obraz, gdzie postacie ludzkie zostają zaopatrzone w boskie cechy dla gloryfikacji; uroczysta końcowa scena w dramacie, gdzie zbierają się wszystkie postacie apostołowie.
Wyraz Adresat Dzieła Literackiego:
Co znaczy czytelnik albo odbiorca, dla którego autor przeznaczył swe dzieło; jako a. wirtualny może być także partnerem podmiotu wypowiedzi lit., który w wypadku komunikacyjnej wykonywany jest w dziele. A.d.l apostołowie.