Czy przydatne?

Co to jest Antyutopia

Co oznacza ANTYUTOPIA: utopia niekorzystna; zazwyczaj utwór fabularny przedstawiający nadmiernie zorganizowaną społeczność przyszłości, rządzoną poprzez dyktaturę, kontrolowaną poprzez totalitaryzm niszczący wolę, indywidualność i niezależność jednostki i elementarne więzi międzyludzkie; jest polemiką z utopią jako wzorcem społeczeństwa szczęśliwego i idealnego. Pierwsza to Mundus alter (1600) J. Halla, wątek a. pojawia się w Podróżach Guliwera J. Swifta; współcz. między innymi Nowy wspaniały świat A. Huxleya, Pożegnanie jesieni, Nienasycenie, Szewcy S. I. Witkiewicza, Upadek cywilizacji zachodniej F. Znanieckiego, Rok 1984 G. Orwella, Mała Apokalipsa T. Konwickiego
Wyraz Anegdota:
Co znaczy z wyrazistą pointą, żartobliwe, satyryczne, refleksyjne, przedstawiające epizod z życia znanej postaci współcz. albo hist.; gat. prozy narracyjnej, żyjący w tradycji pisanej i ustnej. Prototypem antyutopia co to jest.
Wyraz Andersen Hans Christian:
Co znaczy prozaik, pisarz i dramaturg. Debiutował zbiorem opowiadań Młodzieńcze próby (1822), a jako dramaturg sztuką Miłość na Wieży Mikołaja (1829). Dla teatru napisał powyżej 30 utworów. Sławę przyniosły mu antyutopia definicja.
Wyraz Autotematyczna Literatura:
Co znaczy o poezji; ustalenie tej lit. awangardowej (szczególnie nouveau roman), gdzie dominantą staje się warstwa refleksyjna, dotycząca celów i technik pisania, wprowadzone poprzez współcz. krytykę (A antyutopia co znaczy.
Wyraz Appia Adolphe:
Co znaczy teatru, scenograf i muzyk, prekursor teatru autonomicznego i Ogromnej Reformy Teatru. Zreformował plastykę teatralną - swoją koncepcję przestrzeni urzeczywistniał w projektach form geometrycznych antyutopia słownik.
Wyraz Anastrofa:
Co znaczy przestawienie wyrazów w obrębie związku frazeol. ( inwersja), na przykład Pospolita Rzecz zamiast Rzeczpospolita; 2) jedna z figur retorycznych polegająca na powtórzeniu danego zwrotu albo zdania w antyutopia znaczenie.

Czym jest antyutopia znaczenie w Słownik pisownia A .

  • Dodano:
  • Autor: