Czy przydatne?

Co to jest Animizacja

Co oznacza ANIMIZACJA: odmiana przenośni nadającej przedmiotom, zjawiskom albo pojęciom abstrakcyjnym cechy istot żywych, na przykład "Mrok zaskamlał w pustym dębie, zagwizdała nicość w klonie" (Pan Błyszczyński
B. Leśmiana). Zobacz personifikacja, antropomorfizacja

Czym jest animizacja znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Ariosto Ludovico:
Co znaczy dramaturg, komentator dzieł Dantego, znawca Petrarki i antyku. Próby poetyckie zaczął od naśladowania liryków z łaciny i sonetów Petrarki. Fascynację teatrem ujawnił jako autor komedii na wzór animizacja.
Wyraz Anioł Ślązak, Angelus Silesius, Właśc. Jan Scheffler:
Co znaczy Ur. we Wrocławiu; po studiach na uniwersytetach w Strasburgu, Lejdzie i Padwie powrócił do rodzinnego miasta, tu umarł, jego szczątki spoczywają w podziemiach kościoła Św. Macieja. Wiersze animizacja.
Wyraz Anamorfoza:
Co znaczy konstruowania obrazów w zniekształconej perspektywie, która ma dezorientować obserwatora, pozwalając na rozpoznanie przedmiotu dopiero po odkryciu właściwego punktu widzenia, zazwyczaj znacząco animizacja.
Wyraz Anonim:
Co znaczy nazwisko nie jest znane albo z premedytacją utajone; dzieło nie podpisane bądź tekst o nie określonym autorstwie. Zdarzenie charakterystyczne dla kultury średniowiecznej, współcześnie jest metodą animizacja.
Wyraz Aleksandryn:
Co znaczy klasyczny, 12-zgłoskowiec jambiczny, z akcentem kluczowym po 6. sylabie poprzedzającej średniówkę. Jego strukturalną zasadą metryczną jest zgodność akcentu ze znaczeniem. Forma ta nadaje się do animizacja.