Czy przydatne?

Co to jest Animacja

Co oznacza ANIMACJA: ożywienie; a. filmowa - metoda polegająca na wykonywaniu serii zdjęć podklatkowych (rysunków, lalek, plam barwnych, sylwetek, elementów) w poszczególnych fazach kinetycznych, które po wyświetleniu stwarzają sukces ruchu, ożywienia. W zależności od filmowanego obiektu rozróżnia się filmy: rysunkowy, kukiełkowy, sylwetkowy; a.f. w filmie dydaktycznym: ruchome obrazy, wykresy, schematy urządzeń, mechanizmów i tym podobne; a. komputerowa - tematyka twórczości filmowej i telewizyjnej, gdzie ruchome obrazy tworzone są sposobem komputerową; charakteryzuje się krótkim czasem generowania i wyświetlania na ekranie monitora płynnych obrazów. W filmie służy raczej do tworzenia trików (na przykład Forest Gump, Kto wrobił Królika Rogera? R. Zemeckisa); a. teatralna - metoda ożywiania lalek, elementów w teatrze plastycznym i lalkowym. W zależności od rodzajów animowanej formy: miękka marionetka na niciach, rzeźbiona marioneta sycylijska, prosta kukiełka nad parawanem i kukła w teatrze ulicznym, pacynka ożywiana poprzez aktora ręką i jawajka zaopatrzona w skomplikowane konstrukcje - wymaga wykorzystania różnych środków ekspresji i technik animacyjnych. Przekaz musi być dokładny, czytelny i zgodny z intencją komunikatu aktora-animatora. Zobacz także teatr lalek, lalka teatralna

Czym jest animacja znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Aria:
Co znaczy solowego wykonywanego przy akompaniamencie instrumentów albo a cappella; rozpisana w partyturze jako niezależna część opery, oratorium, kantaty, mszy; także jako samodzielny utwór o charakterze animacja.
Wyraz Antyteza:
Co znaczy sprzecznych znaczeniowo wyrażeń albo wypowiedzeń w celu zaskoczenia, zdziwienia, wywołania refleksji; rodzaj gry słów; bazuje na oryginalnych skojarzeniach, na przykład I wyszedłeś, jasny synku, z animacja.
Wyraz Akcja:
Co znaczy układ zdarzeń w utworze epickim, dramatycznym i filmowym, powiązanych następstwem chronologicznym i więzią przyczynowo-skutkową. Ważnym składnikiem a. są działania postaci powiązane z jakimś celem animacja.
Wyraz Apologetyka:
Co znaczy nurt piśmiennictwa rel.-filoz. uzasadniający podstawowe zasady chrześc.; obejmuje traktaty innowierców przekonujące o wyższości ich religii; powstała w II-III w. Zobacz apologia animacja.
Wyraz Abstrakcja:
Co znaczy przechodzenie od szczegółu do ogółu, od konkretu do uogólnień; jest wyrazem uniwersalizacji treści. A. w klasycznej estetyce znaczy produkt abstrahowania. Przyjęło się uważać za sztuki abstrakcyjne animacja.