Czy przydatne?

Co to jest Iwo Andrić

Co oznacza ANDRIĆ IWO: pisarz i prozaik serbski, laureat Nagrody Nobla (1961), uhonorowany tytułem dra h.c. UJ (1964). Debiutował tomem poetyckim Ex ponto (1918). Autor ogromnego, tworzonego poprzez całe życie cyklu prozatorskiego o dawnej Bośni, w którego skład weszły Opowiadania (1924), Panna (1945), Marzenie (1957), Przeklęte podwórze (1959), Anika (1962), Wakacje na południu (1966), Opowiadania o bracie Piotrze. Rozmowa z Goyą (1977), Dom na odludziu (1979); powieści: Most na Drinie (1945), Konsulowie ich cesarskich mości (1945). A. wyraził egzystencjalną refleksję nad sensem ludzkiego życia, zaplątanego w zawirowania historii

Czym jest Andrić Iwo znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Antropologia:
Co znaczy znaczeniu edukacja o człowieku; dzisiaj a. ustala się dyscyplinę, która obejmuje tradycyjnie etnografię i etnologię; historycznie terminem tym określano różne edukacji, na przykład w XIX w. a andrić iwo.
Wyraz Ariadny Nić:
Co znaczy wręczonych Tezeuszowi poprzez Ariadnę, dzięki którym powiodło mu się wydostać z labiryntu, przedtem pokonał tam potwora Minotaura, uwalniając w ten sposób Ateńczyków od ofiar składanych z dzieci andrić iwo.
Wyraz Aleksy Św.:
Co znaczy dostępny święty we wsch. chrześcijaństwie. Legenda o nim powstała najprawdopodobniej w V-VI w. w Syrii. Wg tak zwany rzymskiej wersji legendy A. pochodził z arystokratycznego rzymskiego rodu. W andrić iwo.
Wyraz Atlasy Językowe:
Co znaczy prezentują geografię języka, zróżnicowanie zjawisk gramat. i leksykalnych na danym obszarze. Pierwszym pol. a. gwarowym był Atlas j. polskiego Podkarpacia (M. Małecki, K. Nitsch, 1934). A.j andrić iwo.
Wyraz Absurd:
Co znaczy zdanie, lecz także i przypadek w oczywisty sposób nieprawdziwe; świadomy zabieg lit. pozwalający określić myśli autora i ideę utworu. Istotny obiekt konstrukcyjny groteski wiążącej się z awangardą andrić iwo.