Czy przydatne?

Co to jest Anakreontyk

Co oznacza ANAKREONTYK: utwór liryczny głoszący pochwałę radości życia i niezależności od dóbr materialnych, charakteryzujący się żartobliwym dystansem wobec zdarzeń poważnych, konwencjonalną grą miłosną, powtarzalnością motywów. Ukształtowany poprzez starożytnych pisarzy gr., nawiązywał do stylu liryki Anakreonta. W lit. pol. spopularyzowany poprzez J. Kochanowskiego, właściwy rozrost przeżywał w epoce oświecenia (na przykład różne odmiany pieśni u A. Naruszewicza, F. Bohomolca czy F.D. Kniaźnina)

Czym jest anakreontyk znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Alegoreza:
Co znaczy interpretacji tekstu oparta na założeniu, iż prócz sensu dosłownego ma on ukryty sedno właściwy. Użytkowana jest zarówno wobec pojedynczych wyrazów, jak i złożonych wypowiedzi narracyjno-fabularnych anakreontyk.
Wyraz Apologia:
Co znaczy w piśm. rel.-prawniczym mowa wygłaszana albo napisana; obrona przed zarzutami i pochwała osoby, zasady, dzieła, instytucji albo światopoglądu, na przykład Obrona Sokratesa Platona anakreontyk.
Wyraz Antonioni Michelangelo:
Co znaczy scenarzysta filmowy, początkowo dokumentalista, jeden z głównych artystów nowoczesnej kinematografii i kina autorskiego, przedstawiciel tak zwany Nowej Fali w kinematografii światowej, tworzył filmy anakreontyk.
Wyraz Anioł W Poezji:
Co znaczy opiekun człowieka. Archanioł Gabriel zwiastujący moc Bożą wziął z prawej dłoni rycerza Rolanda rękawicę i później wraz z aniołami Cherubinem i Michałem zanieśli duszę hrabiego do raju (Pieśń o anakreontyk.
Wyraz Arabeska:
Co znaczy geometryczny, ornamentowy motyw roślinny złożony z kwiatów, pąków, owoców, liści rozwijających się pośród linii tworzących pnącza, pędy, gałązki; a. wywodzi się ze sztuki antycznej i anakreontyk.