Czy przydatne?

Co to jest Amulet

Co oznacza AMULET: małe figurki mające zapewniać ludziom ochronę zawieszane na szyi albo wkładane zmarłym do grobu. Na przykład w staroegipskiej Księdze umarłych zachowały się formuły, których recytacja nadawała a. moc tajemną. Głównym a. były postacie bogów (Ozyrysa, Bes, Toeris), figurki zwierząt (na przykład lew, skarabeusz), części ciała (na przykład ręka, oko), oznaki władcy (na przykład korona) i symbole uniwersalne, na przykład węzeł życia. Funkcjonują w wielu kulturach

Czym jest amulet znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Apollinaire Guillaume, Właśc. Wilhelm Apolinaris Kostrowicki:
Co znaczy teoretyk sztuki związany z ruchem franc. awangardy lit. początku XX w. W 1900 r. zamieszkał w Paryżu, gdzie stał się czołową postacią cyganerii skupionej w dzielnicach Montmartre i Montparnasse. Jako amulet.
Wyraz Asceza:
Co znaczy wstrzemięźliwy sposób życia, który ma na celu doskonalenie cnót ducha poprzez wyrzeczenie się przyjemności ciała i zbawienie; bazuje na odmawianiu sobie pokarmu, dobrego ubioru albo nawet na amulet.
Wyraz Axer Erwin:
Co znaczy teatru, pedagog, asystent L. Schillera. W koncepcji reżyserskiej przeciwstawiał się Schillerowskiemu teatrowi ogromnemu , kierując swą uwagę na psychol.-realistyczny teatr kameralny. W nurcie jego amulet.
Wyraz Akt:
Co znaczy urzeczywistnienie możliwości istnienia, wg tomizmu dokonuje się poprzez połączenie materii z metodą; 2) w psychologii czynność psychiczna, czyste przeżycie; kolokwialnie działanie; 3) w lit. - część amulet.
Wyraz Adresat Dzieła Literackiego:
Co znaczy czytelnik albo odbiorca, dla którego autor przeznaczył swe dzieło; jako a. wirtualny może być także partnerem podmiotu wypowiedzi lit., który w wypadku komunikacyjnej wykonywany jest w dziele. A.d.l amulet.