Czy przydatne?

Co to jest Amfiteatr

Co oznacza AMFITEATR: 1) odkryta budowla na planie koła albo elipsy usytuowana pierwotnie wśród wzgórz, potem wokół areny, schodowo wznoszone miejsca dla widzów. W starożytnej Grecji i Rzymie budowano a. jako miejsce widowisk (na przykład koloseum); 2) w nowożytnych budowlach o charakterze widowiskowym - widownia albo jej część wznosząca się ku górze; również nazwa budowli o takiej architekturze; 3) w ogrodach barokowych i klasycystycznych w XVII i XVIII w. budowla usytuowana przeważnie nad wodą, wykorzystywana celom widowiskowym (na przykład a. w Wersalu, Łazienkach)

Czym jest amfiteatr znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Ajschylos Z Eleuzis:
Co znaczy ogromnych tragików grec. (późniejsi Sofokles i Eurypides), artysta klasycznej tragedii, reformator teatru, uczestnik walk Greków z Persami pod Maratonem, Salaminą i Platejami. Wielokrotnie odnosił amfiteatr.
Wyraz Almanach:
Co znaczy zbiorowa wydawana raz w roku i zawierająca artykuły z określonej dziedziny edukacji, sztuki i tym podobne; 2) antologia utworów pisarzy powiązanych na przykład przynależnością do określonej ekipy lit amfiteatr.
Wyraz Angelico Fra, Fra Giovanni Da Fiesole, Właśc. Guido Di Pietro:
Co znaczy wczesnego renesansu, przedstawiciel szkoły florenckiej, dominikanin. Przydomek Angelico (anielski) dostał po zgonu. W klasztorze San Marco we Florencji znajduje się przewarzająca część jego prac amfiteatr.
Wyraz Ars Nova:
Co znaczy w momencie tym nastąpił postęp rytmiki, podstaw notacji mensuralnej, sprecyzowanie pojęć konsonansu i dysonansu, określenie nowych zasad harmonicznych; również postęp świeckiej muzyki amfiteatr.
Wyraz Atrybut:
Co znaczy cecha postaci, zjawiska albo rzeczy; symbol, na przykład puszka Pandory, maczuga Herkulesa, burzy - piorun, błyskawice, grzmot; 2) w sztuce - symbol, element albo znak pozwalający zidentyfikować daną amfiteatr.