Czy przydatne?

Co to jest Aleatoryzm

Co oznacza ALEATORYZM: termin wprowadzony w 1957 r. poprzez P. Bouleza na ustalenie współcz. konstrukcji dzieła muzycznego opartej na zakładanej i zalecanej poprzez kompozytora przypadkowości wykonawczej, na przykład w dziedzinie rytmu, dynamiki, wysokości dźwięków, czasu trwania dźwięku. A. zakłada sporo możliwości interpretacji utworu i dopuszczalność różnych niepowtarzalnych brzmień tego samego utworu. Współcześnie podobne zabiegi są użytkowane także w innych dziedzinach sztuki, między innymi w poezji. Zobacz także dzieło otwarte
Wyraz Adorno Theodor Wiesengrund:
Co znaczy filozof niem., przedstawiciel tak zwany frankfurckiej szkoły filoz.-socjologicznej; socjolog, kompozytor, zwolennik i teoretyk tak zwany wiedeńskiej szkoły dodekafonicznej, uczeń A. Berga. Jest aleatoryzm co znaczy.
Wyraz Aluzja Literacka:
Co znaczy niewyraźne, zawoalowane napomknienie o kimś albo o czymś. Temu obiegowemu pojmowaniu aluzyjności nie zawsze odpowiada świadome nawiązywanie autora do innego utworu, odwoływanie się do erudycji aleatoryzm krzyżówka.
Wyraz Akwarela:
Co znaczy rozpuszczalnym w wodzie (na przykład guma arabska), nieodporna na światło i niekryjąca; 2) wielobarwny albo jednobarwny obraz malowany farbami akwarelowymi albo tuszem (na przykład sepią) i lawowany aleatoryzm co to jest.
Wyraz Agnostycyzm:
Co znaczy głoszące niemożność poznania rzeczywistości pozazmysłowej; znaczy odrzucenie poznawalności bytów niematerialnych, rezygnację z metafizyki jako edukacji, zwłaszcza zaś uznanie rozumowego poznania Boga aleatoryzm słownik.
Wyraz Arp Hans:
Co znaczy grafik, pisarz franc. pochodzenia niem., członek Carte et Carr i Abstraction-Cration; w Szwajcarii zorganizował grupę Der Modern Bund. W 1911 poznał W. Kandinskyego, uczestniczył w wystawie Der aleatoryzm czym jest.

Czym jest aleatoryzm znaczenie w Słownik pisownia A .

  • Dodano:
  • Autor: