Czy przydatne?

Co to jest Akompaniament

Co oznacza AKOMPANIAMENT: partia instrumentalna, niekiedy także wokalna utworu, podporządkowana partii głównej, solowej albo zespołowej. A. monofoniczny rozpowszechniony był już w starożytności; w średniowieczu występował w muzyce trubadurów, truwerów i minnesingerów; dziś spotykany w muzyce Indii, w Chinach, w państwach arab.; a. heterofoniczny ogranicza się zwykle do zdwajania w unisonie albo oktawie partii głównych lub ozdabiania melodii wokalnych dzięki instrumentów; a. rytmiczny służy podkreśleniu rytmu, zazwyczaj realizowany na instrumentach perkusyjnych, spotykany w tańcach ludowych i muzyce orientalnej; a. polifoniczny (harmoniczny) jest oparty na środkach harmonicznych; spotykany nie tylko w utworach wokalno-instrumentalnych, lecz także w kompozycjach przydzielonych na przykład na jeden instrument zdolny do gry akordowej; zdobył popularność w XVII w. i towarzyszy muzyce do współczesności

Czym jest akompaniament znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Arkadia K. Nieborowa:
Co znaczy pałacowo-ogrodowy na założeniu osiowym, którego ośrodkiem jest pałac zbudowany w latach 1690-96 poprzez Tylmana z Gameren, przebudowany nareszcie XVIII w. w stylu klasycystycznym, oprócz tego stajnie akompaniament.
Wyraz Autobiografia:
Co znaczy prezentuje swoje życie, światopogląd. Relacyjny charakter a. skupia się na wewn. przeżyciach, odczuciach, refleksjach autora nad koncepcjami nauk., artystycznymi, rel. albo filoz., a fakty ulegają akompaniament.
Wyraz Argument:
Co znaczy albo części utworu (na przykład aktu, rozdziału, etc.) umieszczany zazwyczaj najpierw dzieła fabularnego albo dramatu; tłumaczy ideową warstwę utworu; na przykład Jerozolima wyzwolona T. Tassa akompaniament.
Wyraz Andrić Iwo:
Co znaczy serbski, laureat Nagrody Nobla (1961), uhonorowany tytułem dra h.c. UJ (1964). Debiutował tomem poetyckim Ex ponto (1918). Autor ogromnego, tworzonego poprzez całe życie cyklu prozatorskiego o dawnej akompaniament.
Wyraz Anakreont Z Teos:
Co znaczy wina i miłości. Pisał elegie, pieśni liryczne (biesiadne i miłosne) i złośliwe w swej treści jamby. Jego odznaczające się różnorodnością form metrycznych i sporą melodyjnością utwory znalazły akompaniament.