Czy przydatne?

Co to jest Akcja

Co oznacza AKCJA: odmiana fabuły, układ zdarzeń w utworze epickim, dramatycznym i filmowym, powiązanych następstwem chronologicznym i więzią przyczynowo-skutkową. Ważnym składnikiem a. są działania postaci powiązane z jakimś celem, ujawniające ich postawy. Zasadniczym faktorem dynamizującym a. jest konflikt, pośród jej przedmiotów można wyróżnić rywalizację, intrygę, perypetię

Czym jest akcja znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Amulet:
Co znaczy zapewniać ludziom ochronę zawieszane na szyi albo wkładane zmarłym do grobu. Na przykład w staroegipskiej Księdze umarłych zachowały się formuły, których recytacja nadawała a. moc tajemną. Głównym a akcja.
Wyraz Anonim:
Co znaczy nazwisko nie jest znane albo z premedytacją utajone; dzieło nie podpisane bądź tekst o nie określonym autorstwie. Zdarzenie charakterystyczne dla kultury średniowiecznej, współcześnie jest metodą akcja.
Wyraz Amorfizm:
Co znaczy Termin stosowany w badaniach lit. w relacji do gatunków mieszanych, na przykład upowszechnionych w poetyce romantyzmu. A. w utworze lit. znaczy brak wyraźnie skrystalizowanej formy, luźną kompozycję akcja.
Wyraz Antologia:
Co znaczy wybór utworów (fragmentów) jednego albo różnych autorów, mogący dotyczyć konkretnego gatunku, epoki lit. albo tematu akcja.
Wyraz Adres Wydawniczy:
Co znaczy dane o miejscu, roku wydania i wydawcy dzieła, umieszczone zwykle na pierwszej stronie karty tytułowej, jeden z przedmiotów opisu bibliograficznego akcja.