Czy przydatne?

Co to jest Akademizm

Co oznacza AKADEMIZM: 1) sztuka powstała
w XIX w. w kręgu akademii sztuk pięknych, urzędowego mecenatu, oficjalnych salonów wystaw; 2) sztuka wyrastająca z akademickiej teorii sztuki i praktyki warsztatowej i wynikłych z nich reguł sztuki ukształtowanej i utrwalonej w wcześniejszych stuleciach, obowiązujących w niej kanonów. A. w myśl jego zwolenników bronił Ogromnej Sztuki, poprzez przeciwników uznawany był za konserwatywny i skostniały. Zdarzenie w istocie bardzo złożone i niejednorodne

Czym jest akademizm znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Atlasy Językowe:
Co znaczy prezentują geografię języka, zróżnicowanie zjawisk gramat. i leksykalnych na danym obszarze. Pierwszym pol. a. gwarowym był Atlas j. polskiego Podkarpacia (M. Małecki, K. Nitsch, 1934). A.j akademizm.
Wyraz Autoportret:
Co znaczy wykonany poprzez niego samego. Jeden z częściej powtarzających się motywów w malarstwie, rzeźbie, rysunku, grafice. Używany od starożytności, na przykład najstarszy a. na świecie wykonany poprzez akademizm.
Wyraz Andrić Iwo:
Co znaczy serbski, laureat Nagrody Nobla (1961), uhonorowany tytułem dra h.c. UJ (1964). Debiutował tomem poetyckim Ex ponto (1918). Autor ogromnego, tworzonego poprzez całe życie cyklu prozatorskiego o dawnej akademizm.
Wyraz Akademia Ruchu:
Co znaczy wizualnej, gestu i ruchu zał. w 1973, w warszawskim środowisku studenckim poprzez W. Krukowskiego. Początkowo powstawały akcje opierające na wpisywaniu się twórców w codzienność miejską i zaznaczanie akademizm.
Wyraz Art Brut, Sztuka Surowa:
Co znaczy wykorzystuje materiały naturalne, na przykład liście, kawałki drewna, piasek zmieszany z farbą, etc akademizm.