Czy przydatne?

Co to jest Rakowska Akademia

Co oznacza AKADEMIA RAKOWSKA: średnia szkoła braci polskich działająca w Rakowie, przygotowywała do praktycznego życia, uczyła tolerancji wyznaniowej. Program kształcenia obejmował podstawy nauk przyrodniczych: matematykę, geografię, historię, teologię, etykę, logikę i retorykę. Wysoki poziom A.R. sprawił, iż jej słuchaczami byli nie tylko Polacy, w momencie rozkwitu do najlepszych wykładowców należeli między innymi rektorzy i autorzy znacznych podręczników: matematyki J. Stegmann i etyki J. Crell. Na mocy wyroku sejmowego (1638) mimo wielu głosów sprzeciwu została zamknięta

Czym jest Akademia Rakowska znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Andrić Iwo:
Co znaczy serbski, laureat Nagrody Nobla (1961), uhonorowany tytułem dra h.c. UJ (1964). Debiutował tomem poetyckim Ex ponto (1918). Autor ogromnego, tworzonego poprzez całe życie cyklu prozatorskiego o dawnej akademia rakowska.
Wyraz Absolut:
Co znaczy idealistycznej wieczna, niezmienna i nieskończona praprzyczyna, podstawa wszechświata, bóstwo; w znaczeniu potocznym niedościgły wzór. Za pierwszego filozofa, który użył nazwy absolut wobec Boga akademia rakowska.
Wyraz Apulejusz:
Co znaczy retor i poeta z Madaury, kształcił się w Kartaginie i Atenach, adwokat w Rzymie, nauczyciel wymowy w Afryce. Z jego licznych pism w najwyższym stopniu znany jest fantastyczno-satyr. romans akademia rakowska.
Wyraz Alfa I Omega:
Co znaczy litera alfabetu gr., w starożytności symbol pisarski, gdzie widziano tajemniczą całość i obraz doskonałości, stąd kreślono je w świątyniach. W znaczeniu frazeol. - koniec i start; w znaczeniu akademia rakowska.
Wyraz Arctowie:
Co znaczy wydawców. W 1836 r. Stanisław (1818-1900) założył księgarnię (1836) w Lublinie, w 1855 wydawnictwo. A. specjalizowali się w publikacjach dla dzieci i młodzieży, w lit. pedagog.-oświatowej. W 1887 akademia rakowska.