Czy przydatne?

Co to jest Afiksacja

Co oznacza AFIKSACJA: tworzenie wyrazów pochodnych poprzez dodawanie afiksów (formantów) do wyrazów fundamentalnych. Zobacz rodzina wyrazów

Czym jest afiksacja znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Apologeci:
Co znaczy pisarze chrześc. żyjący w II i III w., którzy w swych utworach bronili religii przed oskarżeniami przeciwników afiksacja.
Wyraz Antonioni Michelangelo:
Co znaczy scenarzysta filmowy, początkowo dokumentalista, jeden z głównych artystów nowoczesnej kinematografii i kina autorskiego, przedstawiciel tak zwany Nowej Fali w kinematografii światowej, tworzył filmy afiksacja.
Wyraz Action Painting:
Co znaczy współcz., którego rozrost przypada na l. 1945-60. Bazuje na ekspresyjnym nakładaniu farby na płótno swobodnym, czasem gwałtownym gestem. W a.p. ważny jest nie tylko wytwór, lecz i sam spontaniczny afiksacja.
Wyraz Antyfraza:
Co znaczy wypowiedzenie, których sedno jest odwróceniem dosłownego znaczenia; realizacja ironii; celem a. jest wyolbrzymienie i wyszydzenie zazwyczaj negatywnej cechy, na przykład Lecz jesteś błyskawiczny! (w afiksacja.
Wyraz Apologia:
Co znaczy w piśm. rel.-prawniczym mowa wygłaszana albo napisana; obrona przed zarzutami i pochwała osoby, zasady, dzieła, instytucji albo światopoglądu, na przykład Obrona Sokratesa Platona afiksacja.