Czy przydatne?

Co to jest Dowcip Abstrakcyjny

Co oznacza ABSTRAKCYJNY DOWCIP: budowany z pojęć albo zjawisk niedorzecznie kojarzonych, wbrew wszelkim logicznym zależnościom, określany odmiennie jako czysty nonsens albo pure nonsense (z angielskiego:); typowy dla surrealizmu, w lit. pol. posługiwał się nim między innymi K.I. Gałczyński, zwł. w teatrzyku Zielona Gęś (język paradoksów, przypadkowych zwrotów, wyrafinowanych imion i nazw własnych)

Czym jest abstrakcyjny dowcip znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Atena:
Co znaczy wyskoczyła z jego głowy w pełnym rynsztunku, z okrzykiem wojennym; uosobienie mądrości, patronka wojowników, wojny sprawiedliwej i strategii, opiekunka małżeństwa, domowych zajęć, herosów ( między abstrakcyjny dowcip.
Wyraz Antyfraza:
Co znaczy wypowiedzenie, których sedno jest odwróceniem dosłownego znaczenia; realizacja ironii; celem a. jest wyolbrzymienie i wyszydzenie zazwyczaj negatywnej cechy, na przykład Lecz jesteś błyskawiczny! (w abstrakcyjny dowcip.
Wyraz Alternatywny:
Co znaczy wyboru pomiędzy dwiema opcjami. W kontekście sztuki: a. instytucje, a. działania, a. kultura. Ruch a. zaczął się w trakcie fali kontestacji nareszcie lat 60. Definicje dotyczą prób podejmowania abstrakcyjny dowcip.
Wyraz Amorfizm:
Co znaczy Termin stosowany w badaniach lit. w relacji do gatunków mieszanych, na przykład upowszechnionych w poetyce romantyzmu. A. w utworze lit. znaczy brak wyraźnie skrystalizowanej formy, luźną kompozycję abstrakcyjny dowcip.
Wyraz Apollinaire Guillaume, Właśc. Wilhelm Apolinaris Kostrowicki:
Co znaczy teoretyk sztuki związany z ruchem franc. awangardy lit. początku XX w. W 1900 r. zamieszkał w Paryżu, gdzie stał się czołową postacią cyganerii skupionej w dzielnicach Montmartre i Montparnasse. Jako abstrakcyjny dowcip.