Czy przydatne?

Co to jest Abstrakcja

Co oznacza ABSTRAKCJA: oddzielanie, przechodzenie od szczegółu do ogółu, od konkretu do uogólnień; jest wyrazem uniwersalizacji treści. A. w klasycznej estetyce znaczy produkt abstrahowania. Przyjęło się uważać za sztuki abstrakcyjne muzykę i architekturę, bo nie wymagają figuracji; w nauce czystą a. jest matematyka. Zobacz także abstrakcyjna sztuka

Czym jest abstrakcja znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Absolutna Muzyka:
Co znaczy XIX w. na oznaczenie muzyki wolnej od treści narracyjnych, poetyckich, odnosi się w zasadzie tylko do muzyki instrumentalnej bez sugestii treściowych i bez programu ideowego czy nawet bez określonego abstrakcja.
Wyraz Akt:
Co znaczy urzeczywistnienie możliwości istnienia, wg tomizmu dokonuje się poprzez połączenie materii z metodą; 2) w psychologii czynność psychiczna, czyste przeżycie; kolokwialnie działanie; 3) w lit. - część abstrakcja.
Wyraz Artur:
Co znaczy bohater cyklu legend o rycerzach Okrągłego Stołu; najprawdopodobniej postać autentycznego przywódcy Celtów z V albo VI w.; po części produkt fantazji autora Historiae Regum Britanniae abstrakcja.
Wyraz Arcydzieło:
Co znaczy plastyczne, muzyczne, teatralne, filmowe, uznane poprzez odbiorców różnych pokoleń, światopoglądów i upodobań; a. spełnia po mistrzowsku określone zadania artyzmu, oryginalności, wieloznaczności i abstrakcja.
Wyraz Alba:
Co znaczy gatunek liryki średniowiecznej. Poranny okrzyk strażnika alba w Prowansji X w. stał się elementem pieśni rycerskiej w ówczesnej i nieco późniejszej Europie. W najwyższym stopniu popularne a. miały abstrakcja.