Czy przydatne?

Co to jest Abecedariusz

Co oznacza ABECEDARIUSZ: utwór wierszowany, gdzie układ liter rozpoczynających następne wersy albo strofy ułożony jest w porządku alfabetycznym; odmiana akrostychu

Czym jest abecedariusz znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Axer Otto:
Co znaczy scenograf. Studiował w krakowskiej ASP i w Paryżu. A. należał do scenografów, którzy doświadczenia nowoczesnego malarstwa potrafili znakomicie zaadaptować do potrzeb scenografii. W latach 30 abecedariusz.
Wyraz Analogia:
Co znaczy wpływ pewnej jednostki językowej na inną; upodabnianie się, tworzenie albo modyfikowanie wyrazów i form jęz., na przykład od słowa olimpiada utworzone zostały inne: żakinada, spartakiada, uniwersjada abecedariusz.
Wyraz Arctowie:
Co znaczy wydawców. W 1836 r. Stanisław (1818-1900) założył księgarnię (1836) w Lublinie, w 1855 wydawnictwo. A. specjalizowali się w publikacjach dla dzieci i młodzieży, w lit. pedagog.-oświatowej. W 1887 abecedariusz.
Wyraz Architektury Style:
Co znaczy badaniach sztuki służy porządkowaniu i klasyfikacji zjawisk łącząc dzieła charakteryzujące się podobnymi cechami, odznaczające się wspólnymi jakościami stylist. Styl w architekturze znaczy cechy abecedariusz.
Wyraz Antyutopia:
Co znaczy zazwyczaj utwór fabularny przedstawiający nadmiernie zorganizowaną społeczność przyszłości, rządzoną poprzez dyktaturę, kontrolowaną poprzez totalitaryzm niszczący wolę, indywidualność i abecedariusz.