Czy przydatne?

Definicja Ussuri

Gdzie jest USSURI rz. w Rosji; w środk. i dolnym biegu na granicy z Chinami; dł. 897 km; powstaje z połączenia rzek: Ułache i Daubiche, wypływających w górach Sichote Aliń; pr. dopływ Amuru; gł. dopływy pr.: Bikin, Chor, l.: Sungacza; tarliska łososi
Informacje URUBAMBA:
Opis Vilcanota; rz. w Peru; dł. 725 km; wypływa w Andach Środk.; w połączeniu z rz. Apurimac tworzy rz. Ukajali; liczne progi i wodospady; elektrownie wodne; wzdłuż górnego i środk. biegu ruiny miast ussuri co znaczy.
Informacje USTIURT:
Opis pyłowa wyż. (płaskowyż) w Kazachstanie i Uzbekistanie, pomiędzy Jez. Aralskim i deltą Amu-darii a płw. Mangyszłak; wys. do 370 m; pustynie piołunowe i słone; wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego ussuri krzyżówka.
Informacje URGENCZ:
Opis daw. Nowourgencz; m. w zach. Uzbekistanie, nad Amu-darią; 177 tys. mieszk.; ośr. adm. obw. chorezmijskiego; port lotniczy; przem. jedwabniczy, spożywczy; zabytkowe budowle ussuri co to jest.
Informacje UŚCIE NAD ŁABˇ:
Opis m. w pn.-zach. Czechach, nad Łabą; 96 tys. mieszk.; port rzeczny; przem. maszynowy, chemiczny, włókienniczy; materiałów budowlanych; ośr. turystyczny; zabytkowe budowle ussuri słownik.
Informacje URI:
Opis kanton w środk. Szwajcarii; 1,1 tys. km2, 35 tys. mieszk.; stol. - Altdorf; wsch. część Alp Berneńskich i Alpy Glarneńskie ussuri czym jest.

Czym jest USSURI znaczenie w Słownik geografia U .

  • Dodano:
  • Autor: