Czy przydatne?

Definicja Ural

Gdzie jest URAL góry w Rosji; dł. powyżej 2000 km; najwyższy szczyt Narodna (wys. 1895 m); tworzą umowną granicę pomiędzy Europą i Azją; wydobycie kamieni szlachetnych, rud żelaza, miedzi, chromu, niklu; gł. m.: Jekaterynburg, Czelabińsk, Magnitogorsk
Informacje UBANGI:
Opis Demokratycznej Republiki Konga z Republiką Środkowoafrykańską i Kongiem; dł. od źródeł Uele 2300 km; pr. (najdłuższy) dopływ Konga; powstaje z połączenia rzek: Uele i Banu; gł. dopływy pr.: Kotto, l ural co to jest.
Informacje UDMURCJA:
Opis Udmurt; rep. w Rosji, na Poduralu; 42,1 tys. km2, 1,6 mln mieszk.; stol. - Iżewsk; lasy zajmują około 50% pow.; uprawa zbóż, lnu; wydobycie ropy naftowej ural definicja.
Informacje UŽICE:
Opis m. w zach. Serbii i Czarnogórze, nad rz. Djetinja, w pobliżu granicy z Bośnią i Hercegowiną; 55 tys. mieszk.; przem. zbrojeniowy, włókienniczy, skórzany; na terytorium uprawa śliw ural co znaczy.
Informacje UCHTA:
Opis m. w europejskiej części Rosji (Komi), nad rz. Uchta; 92 tys. mieszk.; przem. maszynowy, elektrotechniczny, rafineryjny ural słownik.
Informacje Ustka:
Opis miejscowości rybackiej odczuwa się klimat dawnego kurortu, gdy spaceruje się uliczkami otaczającymi port czy ciągnącą się wzdłuż morza promenadą w sąsiedztwie licznych willi i pensjonatów o ural znaczenie.

Czym jest URAL znaczenie w Słownik geografia U .

  • Dodano:
  • Autor: