Czy przydatne?

Definicja Syrakuzy

Gdzie jest SYRAKUZY m. we Włoszech, w pd.-wsch. części Sycylii, nad M. Jońskim; 122 tys. mieszk.; część m. położona na przybrzeżnej wyspie Ortigia; ośr. adm. prowincji Syrakuzy; port handlowy i rybacki; przem. rafineryjny; zał. 734 p.n.e
Informacje SAMARA:
Opis m. w Rosji, nad Zbiornikiem Saratowskim, na Wołdze; 1,1 mln mieszk.; port rzeczny i lotniczy; przem. maszynowy, metalowy, lotniczy (samoloty Tu-154); hutnictwo metali nieżelaznych; zabytkowe syrakuzy co znaczy.
Informacje SENEGAL:
Opis Senegalu i Mauretanii; wypływa jako Bafing w Gwinei z masywu Futa Dżalon; dł. 1430 km; uchodzi do O. Atlantyckiego; w górnym biegu wodospady; gł. dopływ l. Falémé; przepływa poprzez m. Kayes syrakuzy krzyżówka.
Informacje SOKOTRA:
Opis Sukutra; górzysta wyspa jemeńska na O. Indyjskim, na wsch. od przylądka Guardafui (Afryka); 3,5 tys. km2, 81 tys. mieszk.; uprawa palmy daktylowej; gł. m. Kadub syrakuzy co to jest.
Informacje Słowiński Park Narodowy:
Opis można poczuć się jak na prawdziwej pustyni, wędrując wydmami dochodzącymi nawet do 30 m wysokości, zaś Kraina w Kratę odkrywa dla nas tajemnice starego budownictwa szachulcowego.Słowiński Park syrakuzy słownik.
Informacje S?O FRANCISCO:
Opis Brazylii; dł. 2880 km; wypływa w Serra do Canastra; uchodzi do O. Atlantyckiego; liczne progi i wodospady; elektrownie wodne; żeglowna w dolnym odcinku; przepływa poprzez m.: Pirapora, Ju?zeiro syrakuzy czym jest.

Czym jest SYRAKUZY znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: