Czy przydatne?

Definicja Daria Syr

Gdzie jest SYR-DARIA staroż. Jaksartes; rz. w Uzbekistanie, Tadżykistanie i Kazachstanie; powstaje z połączenia Narynu i Kara-darii, w Kotlinie Fergańskiej; dł. 2212 km, z Narynem - 3019 km; uchodzi okresowo do Jez. Aralskiego; używana do nawadniania pól
Informacje SHACHE:
Opis Szacze, daw. Jarkend; m. w zach. Chinach (Xinjiang), nad rz. Jarkend-daria; 73 tys. mieszk.; przem. włókienniczy; rzemiosło (towar dywanów syr-daria co znaczy.
Informacje SANGA:
Opis rz. w Rep. Środkowoafrykańskiej i Kongo; dł. 790 km; wypływa w Kamerunie; pr. dopływ rz. Kongo; powstaje z połączenia rzek: Kadei i Mambere; przepływa poprzez m. Nola syr-daria krzyżówka.
Informacje SANTA COLOMA DE GRAMANET:
Opis m. w pn.-wsch. Hiszpanii (Katalonia), w zespole miejskim Barcelony; 109 tys. mieszk.; przem. włókienniczy syr-daria co to jest.
Informacje SAWA:
Opis Chorwacji, Bośni i Hercegowinie i w Serbii i Czarnogórze; dł. 945 km; w środk. biegu wyznacza granicę z Bośnią i Hercegowiną i z Serbią; wypływa w Alpach Julijskich; pr. dopływ Dunaju; przepływa syr-daria słownik.
Informacje SADO:
Opis wyspa japońska u zach. wybrzeży Honsiu, na M. Japońskim; wys. do 1173 m; 857 km2, 92 tys. mieszk.; wydobycie rud miedzi; uprawa ryżu; rybołówstwo; daw. kolonia karna znakomitych Japończyków syr-daria czym jest.

Czym jest SYR-DARIA znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: