Czy przydatne?

Definicja Shire

Gdzie jest SHIRE rz. w Malawi i Mozambiku; dł. około 600 km; l. dopływ rz. Zambezi; odprowadza wody jez. Niasa do Zambezi
Informacje SCAPA FLOW:
Opis zat. O. Atlantyckiego, pomiędzy wyspami Orkadów (Szkocja); 550 km2; liczne wyspy; połączona z cieśn. Pentland Firth; morskie bazy wojskowe; port Stromness shire co znaczy.
Informacje SAKIKDA:
Opis daw. Philippeville, Sukajkida; m. w pn.-wsch. Algierii, nad M. Śródziemnym; 180 tys. mieszk.; port rybacki; przem. metalowy, rafineryjny, włókienniczy, rybny; w pobliżu wydobycie rud żelaza i rtęci shire krzyżówka.
Informacje Spiskie Gniazdo:
Opis gniazdo” doskonale pasuje do Tatr Bielskich, oglądanych z okolic Kościeliska. Murań (1890 m n.p.m.), Hawrań (2152 m n.p.m.) i Płaczliwa Skała (2142 m n.p.m.) stoją w jednej linii, tworząc wspaniały shire co to jest.
Informacje SARESKIE, JEZIORO SARESKIE:
Opis jez. w Tadżykistanie, w Pamirze, na wys. 3263 m; 79,6 km2, głęb. do 500 m; powstało w 1911 na rzece Murgab wskutek trzęsienia ziemi shire słownik.
Informacje SARYKAMYSKIE, JEZIORO SARYKAMYSKIE:
Opis jez. w Turkmenistanie i Uzbekistanie, w Kotlinie Sarykamyskiej; 2850 km2, głęb. do 40 m; powstało wskutek odprowadzania wód z mechanizmów nawadniających Amu-darii shire czym jest.

Czym jest SHIRE znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: