Czy przydatne?

Definicja Shaanxi

Gdzie jest SHAANXI Szensi; prowincja w środk. Chinach; 195,8 tys. km2, 37,5 mln mieszk.; ośr. adm. - Xi´an; tereny stepowe i lasostepów; gł. rz.: Huang He i Wei He; uprawa zbóż, bawełny, tytoniu, sadownictwo; eksploatacja węgla kamiennego i ropy na
Informacje SEWILLA:
Opis Hispalis; m. w pd.-zach. Hiszpanii, nad rz. Gwadalkiwir; 685 tys. mieszk.; stol. regionu autonomicznego Andaluzja; port rzeczny; różnorodny przem.; wystawa expo 1992; zabytkowe budowle (dzwonnica La shaanxi co znaczy.
Informacje SUZUKA:
Opis m. w Japonii, w pd. części Honsiu, nad zat. Ise (O. Spokojny), w prefekturze Mie; 191 tys. mieszk.; przem. samochodowy i motocyklowy (Honda), jedwabniczy, spożywczy; uzdrowisko shaanxi krzyżówka.
Informacje SZETLANDY POŁUDNIOWE:
Opis 20 wysp wulkanicznych w Antarktyce, na pn. od Płw. Antarktycznego, na O. Atlantyckim; 4660 km2; tereny górzyste; wys. do 2300 m na wyspie Clarence; największe wyspy: Króla Jerzego, Livingstona shaanxi co to jest.
Informacje ŚWIĘTEGO TOMASZA, WYSPA ŚWIĘTEGO TOMASZA:
Opis Zat. Gwinejskiej, u zach. wybrzeży Afryki, w składzie państwa Wysp Św. Tomasza i Książęcej; 859 km2, 119 tys. mieszk.; wys. do 2135 m; uprawa kakaowca, kawowca, palmy kokosowej i oleistej; gł. m shaanxi słownik.
Informacje SYLT:
Opis wyspa niemiecka na M. Północnym, największa w ekipie Wysp Północnofryzyjskich; 99 km2, 6,1 tys. mieszk.; kąpieliska; połączona groblą z lądem shaanxi czym jest.

Czym jest SHAANXI znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: