Czy przydatne?

Definicja Selenga

Gdzie jest SELENGA rz. w Rosji i Mongolii (Buriacja); dł. od źródeł Ider-goł 1480 km; uchodzi deltą do jez. Bajkał; gł. dopływy pr.: Orchon, Czikoj, Uda, l. - Egijn-gol; przepływa poprzez m. Ułan Ude
Informacje ŚWIĘTA:
Opis rz. na Litwie; dł. 246 km; wypływa z jez. Samanis; pr. dopływ Willi selenga co znaczy.
Informacje SZESZUPA:
Opis rz. w Polsce, na Litwie i Rosji (obw. kaliningradzki); dł. 298 km; wypływa na Pojezierzu Wschodniosuwalskim; l. dopływ Niemna; przepływa poprzez m. Kapsukas selenga krzyżówka.
Informacje SŁONE, WIELKIE JEZIORO SŁONE:
Opis jez. w stanach zjednoczonych ameryki (Utah), w Ogromnej Kotlinie, na wys. 1280 m; pow. zmienna od 2700-5900 km2, głęb. do 15 m; zasolenie do 27%; wydobycie soli glauberskiej i kamiennej; uchodzą rz selenga co to jest.
Informacje SAN FERNANDO DE APURE:
Opis m. w środk. Wenezueli, nad rz. Apure; 121 tys. mieszk.; stol. stanu Apure; port rzeczny i lotniczy; przem. bawełniany, spożywczy; zał. 1786; na terytorium uprawa bawełny selenga słownik.
Informacje SAINT PAUL:
Opis zjednoczonych ameryki, w zespole miejskim Minneapolis, nad Missisipi; 285 tys. mieszk.; stol. stanu Minnesota; port rzeczny; przem. maszynowy, papierniczy, poligraficzny, spożywczy; zał. 1838 selenga czym jest.

Czym jest SELENGA znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: