Czy przydatne?

Definicja Samarkanda

Gdzie jest SAMARKANDA staroż. Marakanda; m. obwodowe w Uzbekistanie, w dolinie Zerawszanu; 424 tys. mieszk.; przem. maszynowy, środków transportu, chemiczny, lekki; XIV-XV w. stol. Timurydów; zabytkowe budowle; mauzoleum Timura I i Timurydów
Informacje SINGAPURSKA, CIEŚNINA SINGAPURSKA:
Opis cieśn. na O. Spokojnym, pomiędzy wyspą Singapur, archipelagiem Riau a płw. Malakka; dł. 114 km, szer. 12-36 km, głęb. 22-62 m; łączy M. Południowochińskie z cieśn. Malakka i M. Andamańskim samarkanda co znaczy.
Informacje STRAŻOWSKIE, GÓRY STRAŻOWSKIE:
Opis pasmo górskie w Karpatach, na Słowacji; wys. do 1214 m; uzdrowisko Trenczyńskie Cieplice samarkanda krzyżówka.
Informacje SURIGAO:
Opis m. w Filipinach, na pn.-wsch. wybrzeżu wyspy Mindanao, nad O. Spokojnym; 50 tys. mieszk.; port handlowy i rybacki; przem. spożywczy; na terytorium wydobycie rud żelaza, niklu samarkanda co to jest.
Informacje SUCHONA:
Opis rz. w europejskiej części Rosji; jedna z startowych rzek Dwiny; dł. 558 km; wypływa z Jez. Kubieńskiego; po połączeniu z rz. Jug, tworzy Dwinę samarkanda słownik.
Informacje SARASOTA:
Opis m. w stanach zjednoczonych ameryki (stan Floryda), nad Zat. Meksykańską; 55 tys. mieszk.; przem. elektrotechniczny, chemiczny, spożywczy; ośr. wypoczynkowy, kąpielisko samarkanda czym jest.

Czym jest SAMARKANDA znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: