Czy przydatne?

Definicja Samarkanda

Gdzie jest SAMARKANDA staroż. Marakanda; m. obwodowe w Uzbekistanie, w dolinie Zerawszanu; 424 tys. mieszk.; przem. maszynowy, środków transportu, chemiczny, lekki; XIV-XV w. stol. Timurydów; zabytkowe budowle; mauzoleum Timura I i Timurydów
Informacje SWANSEA:
Opis walijskie Abertawe; m. w W. Brytanii (Walia), przy ujściu rz. Tawe do Kanału Bristolskiego; 172 tys. mieszk.; ośr. adm. hrabstwa West Glamorgan; port morski; różnorodny przem.; ruiny zamku (XIV w samarkanda co znaczy.
Informacje S?O LUÍS:
Opis m. w pn.-wsch. Brazylii, na przybrzeżnej wyspie S?o Luís, nad O. Atlantyckim; 899 tys. mieszk.; stol. stanu Maranh?o; port handlowy; przem. chemiczny, bawełniany, cukrowniczy samarkanda krzyżówka.
Informacje SAMOA:
Opis Sisifo; kraj w Oceanii (Polinezja), w zach. części archipelagu Samoa; w skład państwa wchodzi 9 wysp (w tym 4 zamieszkane); 2,8 tys. km2, 173 tys. mieszk.; stol. - Apia; jednostka monetarna - tala samarkanda co to jest.
Informacje SAINT ALBANS:
Opis m. w W. Brytanii (Anglia), na terytorium Londynu; 82 tys. mieszk.; przem. elektrotechniczny, poligraficzny, instrumentów muzycznych; zał. 793; pozostałości budowli rzymskich samarkanda słownik.
Informacje SAWA:
Opis Chorwacji, Bośni i Hercegowinie i w Serbii i Czarnogórze; dł. 945 km; w środk. biegu wyznacza granicę z Bośnią i Hercegowiną i z Serbią; wypływa w Alpach Julijskich; pr. dopływ Dunaju; przepływa samarkanda czym jest.

Czym jest SAMARKANDA znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: