Czy przydatne?

Definicja Salamanka

Gdzie jest SALAMANKA Salamanca; m. w zach. Hiszpanii (Kastylia-León), nad rz. Tormes; 152 tys. mieszk.; ośr. adm. prowincji Salamanka; port lotniczy; zabytkowe budowle; 1520 ośr. stworzenia comuneros; 1936-1939 siedziba rządu generała Franco
Informacje SCHWYZ:
Opis kanton w środk. Szwajcarii, w Alpach Glarneńskich; 908 km2, 136 tys. mieszk.; stol. - Schwyz; liczne jeziora; obszar turystyczno-wypoczynkowy i sportów zimowych salamanka co znaczy.
Informacje SIJALKOT:
Opis m. w pn.-wsch. Pakistanie (Pendżab), w pobliżu granicy z Indiami, na przedgórzu Himalajów; 496 tys. mieszk.; przem. sprzętu sportowego, aparatury medycznej, instrumentów muzycznych salamanka krzyżówka.
Informacje SUDD:
Opis AS-, bagna w kotlinie Białego Nilu, na wys. około 400 m, w pd. Sudanie; około 150 tys. km2; odwadnianie poprzez Nil Biały salamanka co to jest.
Informacje SYR-DARIA:
Opis rz. w Uzbekistanie, Tadżykistanie i Kazachstanie; powstaje z połączenia Narynu i Kara-darii, w Kotlinie Fergańskiej; dł. 2212 km, z Narynem - 3019 km; uchodzi okresowo do Jez. Aralskiego; używana do salamanka słownik.
Informacje SUNDAJSKA, CIEŚNINA SUNDAJSKA:
Opis cieśn. na O. Spokojnym, pomiędzy Jawą a Sumatrą (Indonezja); dł. 125 km, szer. 22-112 km, głęb. 50-1085 m; łączy M. Jawajskie z O. Indyjskim; rafy koralowe; wyspa Krakatau; port Merak salamanka czym jest.

Czym jest SALAMANKA znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: