Czy przydatne?

Definicja Puck

Gdzie jest PUCK Puck to najstarszy port słowiański nad Bałtykiem, stolica regionu, a zarazem jedno z urokliwych miejsc z bogatą historią. W 1977 roku w Zatoce Puckiej, u ujścia Płutnicy nurkowie odkryli relikty wczesnosłowiańskiego portu z umocnieniami nabrzeży, pozostałościami pomostów i wrakami łodzi z VII-XIV wieku. Miasto, oblewane z dwóch stron wodami zatoki, ma ogromne drewniane molo z przystanią, mariną jachtową i stylową okrągłą restauracją Bursztynią.Za portem jachtowym rozciąga się plaża ze strzeżonym kąpieliskiem. Na plaży znajdują się szkółki windsurfingu i wypożyczalnie sprzętu. Wzdłuż brzegów, na południe i wschód od mola rozciąga się Park nad Zatoką. Stare Miasto zachowało średniowieczny układ ulic, a na rynku znajduje się jeden z budynków Muzeum Ziemi Puckiej, gdzie zaprezentowano wnętrze kamienicy mieszczańskiej i eksponaty archeologiczne dotyczące ziemi puckiej. W porcie rybackim, który był pierwszym portem wojennym Rzeczypospolitej, stoi pomnik generała Józefa Hallera, który w 1920 roku dokonał zaślubin Polski z morzem, i pamiątkowy Słup Zaślubinowy

Czym jest Puck znaczenie w Słownik geografia P .

Informacje PALESTYNA:
Opis na Bliskim Wschodzie, nad M. Śródziemnym; obejmuje część terytorium Izraela i Jordanii; 27,3 tys. km2, 9,9 mln mieszk.; obszar wyżynny (wys. 600-1000 m); gł. m. Jerozolima; kolebka chrystianizmu puck.
Informacje PORT ARTHUR:
Opis zjednoczonych ameryki (Teksas), w zespole miejskim Beaumont, nad jez. Sabine (połączony kanałem z Zat. Meksykańską; 57 tys. mieszk.; port wywozu ropy i produktów naftowych; przem. petrochemiczny puck.
Informacje PORTLAND:
Opis m. w stanach zjednoczonych ameryki (Maine), nad zat. Casco (O. Atlantycki); 65 tys. mieszk.; port handlowy i rybacki; przem. chemiczny, obuwniczy, papierniczy, spożywczy puck.
Informacje PRZEWORSK:
Opis m. powiatowe w woj. podkarpackim, nad Mleczką; 16 tys. mieszk.; przem. środków transportu, odzieżowy, spożywczy; prawa miejskie 1393; pałac Lubomirskich; park krajobrazowy puck.
Informacje PANIHATI:
Opis m. w pn.-wsch. Indiach (Bengal Zach.), w zespole miejskim Kalkuty; 372 tys. mieszk.; przem. cementowy, bawełniany; rzemiosło puck.