Czy przydatne?

Definicja Negro

Gdzie jest NEGRO w górnym biegu Guainia; rz. w pn.-zach Brazylii (Amazonas); dł. około 2300 km - od źródeł rz. Guainia; wypływa z przedgórza Andów (Kolumbia); l. dopływ Amazonki; łączy się przez rz. Casiquiare z rz. Orinoko, tworząc tak zwany bifurkację

Czym jest NEGRO znaczenie w Słownik geografia N .

Informacje NGORING HU:
Opis Oring-nur; jez. w Chinach, na Wyż. Tybetańskiej, we wsch. części gór Kunlun, na wys. 4272 m; około 1200 km2, głęb. do 31 m; przepływa rz. Huang He negro.
Informacje NERIUNGRI:
Opis m. w Rosji (Jakucja), w G. Stanowych; 69 tys. mieszk.; przem. materiałów budowlanych, spożywczy; wydobycie węgla kamiennego negro.
Informacje NKONGSAMBA:
Opis m. w zach. Kamerunie; 125 tys. mieszk.; lotnisko; przem. drzewny, spożywczy; na terytorium uprawa bananów, palmy oleistej, kawy negro.
Informacje NISKO:
Opis m. powiatowe w woj. podkarpackim, w kotlinie Sandomierskiej, nad Sanem; 16,1 tys. mieszk.; przem. metalowy, drzewny, mięsny; prawa miejskie 1933 negro.
Informacje NORMAN:
Opis m. w stanach zjednoczonych ameryki (Oklahoma), na pd. od Oklahoma City; 100 tys. mieszk.; przem. chemiczny, drzewny, spożywczy; ośr. handlu regionu rolniczego negro.