Czy przydatne?

Definicja Müritz

Gdzie jest MÜRITZ jez. w Niemczech, na Pojezierzu Meklemburskim; 117 km2, głęb. do 33 m; przepływa rz. Elde; rezerwat ornitologiczny; wokół jez. ośrodki wypoczynkowe

Czym jest MÜRITZ znaczenie w Słownik geografia M .

Informacje MALAJSKI, ARCHIPELAG MALAJSKI:
Opis archipelag na Ziemi, pomiędzy Azją i Australią; rozdziela O. Indyjski od O. Spokojnego; około 1,7 mln km2, 204 mln mieszk.; większą część zajmuje Indonezja, w dalszym ciągu Malezja i sułtanat Brunei müritz.
Informacje M?N:
Opis wyspa duńska w Cieśn. Duńskich, na pd. od Zelandii; 218 km2, 10,2 tys. mieszk.; połączenie promowe; uprawa zbóż, buraków cukrowych; gł. ośr. Stege müritz.
Informacje MADISON:
Opis m. w stanach zjednoczonych ameryki; 223 tys. mieszk.; stol. stanu Wisconsin; przem. metalowy, maszynowy, chemiczny, spożywczy müritz.
Informacje MEKONG:
Opis Indochińskiego; przepływa poprzez Chiny, Laos, Kambodżę, Birmę, Tajlandię i Wietnam; dł. 4500 km; wypływa w górach Tangla, na Wyż. Tybetańskiej; uchodzi deltą (70 tys. km2) do M. Południowochińskiego müritz.
Informacje MEZOPOTAMSKA, NIZINA MEZOPOTAMSKA:
Opis Mezopotamii, w Iranie, Iraku i Kuwejcie; wys. do 100 m; na pd. rozlewiska i bagna; przepływają rz.: Eufrat i Tygrys; wydobycie ropy naftowej; jeden z gł. w świecie regionów uprawy palmy daktylowej müritz.