Czy przydatne?

Słownik Wszechświata Struktura

Co oznacza STRUKTURA WSZECHŚWIATA: Wszechświat zbudowany jest z mld galaktyk, które można uważać za jego fundamentalne przedmioty. Każda galaktyka złożona jest średnio z ok. 100 mld gwiazd i gazu i pyłu. Galaktyki mają różne kształty. Są galaktyki eliptyczne przypominające spłaszczoną kulę, galaktyki spiralne w formie dysku z wystającymi ramionami i galaktyki nieregularne. Najwięcej gwiazd znajduje się w centrum galaktyk. Galaktyki występują samodzielnie albo tworzą większe struktury nazywane gromadami galaktyk. Gromady galaktyk skupiają się w jeszcze większe struktury nazywane supergromadami galaktyk, które tworzą długie łańcuchy oplatające puste przestrzenie. Te wielkie struktury utrzymywane są w całości dzięki sił przyciągania grawitacyjnego. To co widzimy na niebie, to bardzo regularnie całe galaktyki, które wyglądają z Ziemi jak jeden pkt.. Znajdują się one od nas w bardzo różnych odległościach. Gdyż odległości te są tak wielkie, Iż światło potrzebuje nieraz mld lat, by dotrzeć z nich do Ziemi, to patrząc w niebo widzimy przeszłość Wszechświata

Czym jest Struktura wszechświata znaczenie w Słownik fizyka S .


Wyjaśnienie Sila Lorentza
Co to jest Siła Lorentza to jest siła, która działa na naładowaną cząstkę wpadającą z pewną prędkością do pola magnetycznego. Rozmiar tej siły zależy od wartości indukcji.
Wyjaśnienie Sprawność silnika
Co to jest Sprawność silnika η jest wyznacznikiem charakteryzującym dany silnik. Wyraża się ona wzorem: gdzie W – robota wykonana poprzez gaz roboczy, Q1 – ciepło pobrane.
Wyjaśnienie Stabilność jąder atomowych
Co to jest Spore jądra atomowe są mniej stabilne niż jądra małe. To jest skutek krótkozasięgowego charakteru sił jądrowych, które słabną przy większych odległościach.
Wyjaśnienie Siła dośrodkowa
Co to jest To jest siła, która jest powodem przyspieszenia dośrodkowego. Skutkuje ona zakrzywienie toru nie zmieniając szybkości ciała. Jest ona prostopadła do toru i.
Wyjaśnienie Soczewki
Co to jest Soczewka to przezroczysta dla światła figura ograniczona z dwóch stron powierzchniami kulistymi o promieniach krzywizn r1 i r2. Soczewki występują w kilku.